06
ד, יול
1 פרסומים אחרונים

איזו כספת מתאימה למשרד?

ביטחון

הגדרות טקסט

כספות משרדיות בדיוק כמו כספות ביתיות הפכו פופולריות במיוחד בשנים האחרונות. ברגע שבעלי עסקים, בעלי בתים פרטיים וגם משרדים הבינו שהם יכולים להגן על רכוש יקר ערך במתחמם הפרטי במקום לשלם כל חודש לבנק, הם מיד קפצו על הרעיון. כספת היא מוצר נהדר להגנה על סוגי תכולות ורכוש שונים אך על מנת לבחור את הכספת המתאימה שבאמת תוכל להעניק את רמת המיגון הדרושה לכל תכולה באופן ספציפי.

עלינו להבין אילו כספות מוצעות למכירה בשוק ומה הם המאפיינים שלהן. כספות נמכרות על ידי חברות רבות וגם ברשתות שונות שאינן בהכרח מתמחות בענף ולכן תצענה כספות שרוב הסיכויים לא תצלחנה להעניק הגנה טובה באופן וודאי. למשרדים ישנם כל מיני סוגים של כספות שיכולות לעשות עבודת הגנה נהדרת, רק צריך להבין כיצד בוחרים אותן. בשורות הבאות אתן כמה דוגמאות לסוגי כספות שונות כך תתחילו לקבל מידע בסיסי לגבי בחירת הכספת המשרדית שלכם, כספת שתגן על הרכוש שלכם בכל עת.

אילו כספות קיימות

כספות, כמו שכבר התחלתי לציין קודם לכן, מיוצרות בסוגים שונים ונמכרות על ידי אנשים וחברות שונות. על מנת לרכוש כספת משרדית טובה, הנה כמה דוגמאות לסוגים שונים של כספות:

  • כספות חסינות  אש: כספות עם תקן חסינות בפני אש מתאימות למשרדים באופן ברור. כספת חסינת אש היא כספת שקיבלה את התקן שלה לאחר שהיא נבדקה ועברה מבחנים שקבעו שהיא חסינת אש, מתאימה להגנת תכולה ספציפית ומה משך זמן ההגנה שלה. לכל חומר ישנה טמפרטורת בערה שונה ולכן ניירת או מדיה מגנטית שפעמים רבות נמצא במשרדים, אינן נשרפות באותה טמפרטורה. על המשרד לרכוש כספת חסינת אש בהתאם לתכולה הזקוקה להגנה.
  • כספות כבדות: כספות כבדות בדרך כלל מתאימות למשרדים, עסקים ומוסדות המחזיקים בכמות גדולה של מדיה, ניירת מסווגת ואף כלי נשק. יתרונה של כספת כבדה הוא משקלה שמונע את עקירה וגנבתה אל יעד אחר שם ניתן לנסות לפרוץ את הכספת ללא חשש. חשוב להבין שמשקל הכספת אינו מצביע על אף יכולת מיגון נוספת לכן, אם תרצו לרכוש כספת כבדה, וודאו את שאר מאפייניה.
  • כספות בתקן: קודם לכן ציינתי לגבי כספות אשר קיבלו תקן חסינות מפני אש. ישנם תקנים רבים שונים ביניהם נוכל למצוא כספות עם תקן עמידות בפני פריצה באמצעות קידוח, חומר נפץ ועוד.

בחירה מוקפדת

לסיכום, בחירת כספת משרדית צריכה להתבצע בקפידה. ההמלצה הבטוחה והטובה ביותר היא לפנות לחברה ותיקה ומקצועית המתמחה בענף הכספות ומציעה מגוון רחב של כספות להגנת סוגים שונים של תכולות. אנשי הצוות המקצועיים הם היחידים שיוכלו לכוון כל חברה או משרד לבחירת הכספת הנכונה בהתחשב במאפיינים הכוללים את סוג התכולה, סוג המנגנון, מיקום ההתקנה, גודל, משקל ועוד. אם כבר מחליטים לקחת החלטה ולרכוש כספת איכותית שתחזיק שנים רבות, רכשו רק מאנשי מקצוע.