06
ד, יול
1 פרסומים אחרונים

לא כל הכספות הן אותו הדבר

ביטחון

הגדרות טקסט

עולם הכספות הוא מגוון ומציע אינספור סוגים של כספות שונות. עובדה זו היא חשובה במיוחד עבור כל מי שעומד לרכוש כספת חדשה. כספת איכותית וטובה היא אינה רכישה זולה ולכן כדאי מאוד להבין במאפיינים וסוגים של כספות שונות על מנת לא לבזבז סכום כסף משמעותי לחינם. כאשר מדברים על כספות, מרבית האנשים יחשבו כמעט באופן אוטומטי על כספת המיועדת לבנקים.

ובכן, נכון שישנן כספות המאבטחות כסף בבנקים שונים, אך ענף הכספות מזמן מציע עוד המון סוגים למטרות אחרות לחלוטין. בימים שלנו, רכישת כספת ביתית וכספת משרדית היא משהו דיי שכיח. אם בעבר הרבה מאוד אנשים היו חושבים שרכישת כספת לשימוש פרטי היא הגזמה המלווה במעט פרנויה, היום המצב הוא הפוך. הרבה מאוד אנשים מחזיקים בביתם רכוש בעל ערך כלכלי או אולי רגשי גבוה ואינם מעוניינים לקחת את הסיכון שיקרה לו משהו בין אם זה נזק או גנבה. אז לפני שרוכשים כספת עבור מטרה מסוימת, כדאי להבין אלו קריטריונים יש לקחת בחשבון.

יכולותיה של כספת

כספות מיוצרות בסגנונות וסוגים רבים היעילים למטרות שונות. בנוסף, כספות מציעות רמות מיגון שונות ולכן כל כך חשוב להבין איזו כספת אנחנו צריכים לרכוש על מנת שנשיג מקסימום הגנה לרכוש הספציפי שלנו. הנה כמה מאפיינים שכדאי לקחת בחשבון:

  • גודל: גודל כספת הוא משהו שאנשים לא לוקחים בחשבון תמיד. עמדו את כמות התכולה שאתם מעוניינים להכניס אל תוך הכספת על מנת שלא תמצאו את עצמכם עם חפצים חשובים ויקרים שאין להם מקום אחסון. אם אתם רוכשים כספת לשימוש משרדי, קחו בחשבון וחשבו האם בעתיד רכוש נוסף מיועד להיכנס לכספת ורכשו את הגודל המתאים.
  • איכות: חשוב מאוד לרכוש כספת טובה ואיכותית. כספת כזו רוכשים רק אצל חברה מקצועית המתמחה בענף. שימו לב כיוון שלעתים רשתות וחנויות שאינן מתמחות בענף תצענה כספות במחירים שנראים אטרקטיביים אך באופן מעשי, כספות אלה אינן מעניקות רמת מיגון איכותית וודאית.
  • מנגנון: מנגנונים מיוצרים בסוגים שונים וישנם כספות עם יותר ממנגנון אחד על מנת להבטיח רמת מיגון גבוהה יותר. בחרו מנגנון שיהיה נוח לכם לפתיחה, על אחת כמה וכמה אם אתם עושים שימוש קבוע בכספת. בין סוגי המנגנונים השונים נמצא מנגנון ביומטרי(מופעל באמצעות טביעת אצבע), מנגנון אלקטרוני, מנגנון מכני ומנגנון המופעל באמצעות מפתח שיניים. ישנן כספות מסוימות שבנוסף למנגנוני ההגנה שלהן, מותקנות בהן מלכודות זכוכית המקשות עוד יותר על ניסיונות פריצה שונים.

איפה רוכשים כספת טובה

קודם התחלתי לציין שכספת טובה מומלץ לרכוש אצל בעלי מקצוע מומחים ומורשים. כיוון שישנן כספות המיועדות להגנת תכולות מסוימות, מומלץ לפנות לבעל מקצוע לקבלת ייעוץ והכוונה. ישנן כספות שלא רק מגנות על רכוש מפני פריצה אלא גם מפני נזקים שונים. אם זה משהו שחשוב לכם לקחת בחשבון, ציינו זאת בפני איש המקצוע והוא יציע לכם מגוון של כספות שונות למטרה זהה.