06
ד, יול
1 פרסומים אחרונים

יוצאים לטיול? קחו תיק לתפילין

יהדות

הגדרות טקסט

אין כמו לצאת לטיול, במיוחד אם הוא ליותר מיום אחד וכולל שהייה בשטח. כאשר יוצאים לטיולים שמשלבים מסעות אנו צריכים לשמור על התפילין שלנו מכל פגע, הדרך הטובה ביותר היא שימוש עם תיק לתפילין. תיק תיק לתפילין למעשה הוא מעין צידנית שלתוכה אנו מכניסים את התפילין, ספר התפילות וכדומה.

היתרון שיש בשימוש עם תיק לתפילין הוא שכך אנו מגנים על התוכן הפנימי מפני פגיעה חיצונית או מפני לחות וחום. הצורך בהגנה זו נובע מהעובדה שתפילין עשויות מחומרים טבעיים כמו עור וגידים, אלו מושפעים משינויי טמפרטורה כמו חום גבוהה או לחות. שינויים אלו יכולים לפגוע בתפילין או בפרשיות ( קלפים ) שנמצאים בתוכן.

האם באמת צריך תיק לתפילין?

תיק לתפילין כאמור אמורה להגן על על התכולה שלה ויש סוגים שונים של תיק לתפילין חלקם עשויים מחומרים קשיחים וחלקם מחומרים רכים. אם ננסה לבחון לעומק את התיק לתפילין נגלה שהמטרה העיקרית אינה שמירה מפני פגיעה מכיוון שתפילין או נכון יותר לומר בתי התפילין עשויים בצורה כזו שהם קשיחים וחזקים מאוד, אפילו אם רכב ידרוס את בתי התפילין סביר להניח שלא יקרה נזק רב אם בכלל אז נשאלת השאלה על מה באמת מגנה תיק לתפילין. המטרה העיקרית של תיק לתפילין היא לשמור מפני פגיעה של לחות, אבק או טמפרטורה גבוהה. אם אנו למשל משאירים את התפילין ברכב ביום חם סביר להניח כי ייגרם לתפילין נזק רב וגבוה יותר מאשר הן היו נופלים או נדרסים על ידי רכב. הסיבה היא שקלף התפילין עשוי מעור, והדיו שאתו כותבים את הפשיות עלול להינזק אם יש טמפרטורה גבוה או אם יש לחות. על כן תיק לתפילין עשויה בטכניקה של צידנית ומשמרת ומבודדת את התוכן הפנימי מהחוץ. כך למעשה נגן על התפילין אם השארנו אותם ברכב. חשוב לציין כי ההגנה היא לצורכי מניעה וחירום ואם אנו אומרים יש תיק לתפילין שמגנה על התפילין מפני לחות אין הכוונה שהיא אטומה למים ובטח שלא ניתן לצלול למים אתה.

ממי לרכוש תיק לתפילין

כפי שאנו מבינים תיק לתפילין הנה בעלת מטרה ראשית אחת והיא להגן על התפילין שלנו מפני פגיעה ונזקים. על מנת לעשות כן אנחנו חייבים לבחור בתיק לתפילין איכותית שתספק לנו את ההגנה הזו. יש תפידניות שעשויות מחומרים שונים כאשר ההבדלים במחירים נובעים מהשינויים הללו. ההמלצה הגורפת היא להגדיר בדיוק מה אתם צריכים ולאיזה שימוש אנו מייעדים את התיק לתפילין, כך בעת הרכישה אם נציג את הנתונים למוכר נבטיח כי נרכוש תיק לתפילין שמתאימה לנו ולצרכים שלנו. יש דרכים רבות לרכוש תיק לתפילין, הטובה ביותר היא להגיע לחנות ולבחון בעצמכם מה בדיוק אתם רוכשים, דרך נוספת היא לרכוש דרך האינטרנט. היתרון באינטרנט הוא שתקבלו מחיר מועדף שלרוב יהיה נמוך יותר וההיצע יהיה גדול יותר.