06
ד, יול
1 פרסומים אחרונים

ככה תודיעו לכולם על דבר האבל

משפחה

הגדרות טקסט

לא עלינו אבל האבל פוקד את כולנו במקודם או במאוחר. עלינו כבני המשפחה הקרובים מוטלות משימות רבות כאשר אחת מהן היא הדפסת מודעות אבל בחולותף למעשה אין זה משנה אם ההדפסה מתבצעת בחולון או בעיר אחרת כל עוד אתם מקפידים על אחידות בניסוח המודעה מובטח לכם חיסכון בזמן ותקלות. מעבר להודעה על דבר האבל יש חשיבות להקפיד על אחידות המודעות מבחינת העיצוב והניסוח, האחידות הזו תבטיח שהמודעה אכן תהיה מובנת לכולם והכתוב בה יהיה ברור לקוראים.

הכללים לניסוח מודעת אבל

חשוב להכיר את אופן ניסוח מודעת אבל. לצערינו הרב האבל פוקד אותנו במוקדם או במאוחר ומבין כל המשימות שנופלות עלינו הדפסת מודעות אבל היא הבעייתית ביותר. אמנם למראית עין לכתוב את שם הנפטר, ייחוסו, מיקום ההלוויה והשבעה אמורים לפתור אותנו מכך אולם בפועל יש קצת ותר מעבר לכך. ריכזתי עבורכם את הכלים והכללים לניסוח מודעת אבל נכונה, רהוטה שכולם יבינו אותה, והכללים נכונים עבור הדפסת מודעות אבל בחולון ולכל עיר אחרת. הנה הם לפניכם:

הכינו מראש את נתוני היסוד הבאים:

  • שם הנפטר.
  • תואר הנפטר.
  • כינוי או שם חיבה במידה ויש.
  • ייחוס משפחתי (דוד, אב וכדומה).
  • תאריך ההלוויה הלועזי והעברי (התאריך העברי לרוב נרשם על ידי מכין המודעה).
  • שם וכתובת בית העלמין.
  • מיקום וכתובת השבעה.

 

על מנת להקל על האבלים ועל המכרים שיבואו לנחם חשוב לדייק בפרטים אותם אתם רושמים. ככל שתדייקו יותר בכתיבת המיקום של בית העלמין, זמני ההלוויה ומיקום ישיבת השבעה כך תבטיחו שהמכרים והקרובים שיצו לחלוק איתכם את צערכם יוכלו להגיע ולמצא בקלות את המקום. גם אם אתם מתכננים הדפסת מודעות אבל בחולון או כל עיר אחת הכללים הנ"ל תקפים.

הקפדה על פרטים חוסכת תקלות ואי הבנות

חשוב להקפיד על הכנת  הפרטים לעי"ל על מנת שהמודעה תהיה מדויקת ונכונה כעת מה שנותר לכם הוא ליצור את המודעה עצמה.יצירת מודעת אבל מתאפשרת ב 2 דרכים עיקריות ללא חשיבות בעיר המגורים, הכוונה היא שאם הזמנתם הדפסת מודעות אבל בחולון או ברמת גן זה הינו הך, הכללים הם אותם כללים והדגשים הם אותם דגשים.

◄ הדפסת מודעות אבל בבית דפוס.

◄ הדפסת מודעות אבל בבית.

הפצת המודעות מתאפשרות על ידי הדבקה על לוחות מודעות או שליחה בערוצי המדיה הדיגיטלית השונים. גם באיזור הבית של הנפטר מדביקים מודעות על מנת לכוון את הקהל אל המקום בו נערכת השבעה.

כמה דגשים נוספים:

יש חשיבות לשמור על אחידות של גודל הפונט ואחידות הניסוח מהסיבה הפשוטה שזה מקל על כולם לזהות את המודעה ולהבין על מה מדובר.

ציון שם החיבה או הכינוי יקל על המכרים לזהות במי מדובר (לדוגמה נחום מוכר בפי החברים והכינוי נחצ'ה מוכר בפי קרובי המשפחה)