21
ד, אוק
1 פרסומים אחרונים

עוד במדור

לשאלה הזו אין בדיוק תשובה, לכל משתמש יש צרכים והמחשב ממלא את הצרכים של כל אחד בצורה הכי טובה שהוא יכול. כל מחשב במחיר שונה ולכן אין אפשרות להגיד שהכי יקר הוא הכי טוב ולהיפך. כל מחשב מתאים לצרכים אחרים. יש מחשבים שנועדו לעמוד בעומס עבודה ויש כאלו שמתאימים יותר ללימודים, יש מחשבים שלא עומדים בעומס ולא מתאימים לשימוש מאומץ. אך המשותף לכל המחשבים הוא שבאיזה שהוא שלב תצטרכו לבצע תיקון מחשבי מק או אולי שדרוג הרכיבים על מנת שיתאימו לצרכים שלכם. כאשר משתמשים במחשב שלא מתאים לצרכים שלנו המחשב יכול לקרוס, להתחמם ולא לעבוד. ברוב המקרים אם אפי השימוש שלכם השתנה והפך להיות אינטנסיבי יותר סביר שתצטרכו להחליף את המחשב ולקנות מחשב חדש. במידה ויש לכם צורך בשדרוג או תיקון למחשבי מק אל תתפתו ללכת לטכנאי לא מקצועי, ההמלצה היא שתלכו לבדיקה שגרתית פעם בחצי שנה לצורכי תחזוקה וניקיון המחשב, לראות שיש מספיק מקום בדיסק הקשיח, שהממשקים והרכיבים בתוך המחשב עובדים כמו שצריך. אתרו בעיות בצירי המסך (החלפת מסך מחשב עולה כסף וכדי להימנע ממנה צריך להגיע לבדיקה שגרתית על מנת לבדוק שאין נזק לצירים). 

מי רשאי לתקן מחשבי מק?

אם כבר יש לכם תקלה במחשב ואתם צריכים לתקן אותו דעו כי לא הולכים לכל אחד על מנת לבצע תיקון מחשבי מק המומחים הם אלו שעברו הכשרה מקצועית שיש להם וותק וניסיון, אלו שמתעסקים בחיי היום יום שלהם במחשבים של אפל, אנשים בעלי ניסיון במחשבי מק, אנשי מקצוע שהעבודה שלהם מתעסקת בתיקון מחשבי מקינטוש על דגמיהם וסוגיהם. מדוע רק אלו? כי עם מחשב מק לא משחקים, אלומחשבים יוקרתיים יותר והעלות שלהם גבוהה, כך שכל נזק עלול להסתכם בעלויות גבוהות, העדיפו טכנאים יותר מנוסים שמכירים את בעיות המחשב, הרכיבים של המחשב, ורגילים להתעסק בחיי היום יום שלהם עם מחשבי מקינטוש. הם יעשו את העבודה בצורה הטובה ביותר בלי שגיאות, בזמן הקצר יותר. הם מיומנים וניתן לסמוך עליהם. אנשים שלא התעסקו במחשבים, אנשים שמחשבי מק אינו מקצוע שלהם, ינסו לטפל במחשב ורק יגרמו לו נזק - לעיתים בלתי הפיך. 

מה ניתן לתקן במחשבי מק?

ממש כמו בכל מחשב אחר ניתן לתקן הכל, החל מהחלפת מקשים במקלדת ועד לתיקונים מורכבים בלוח האם. תיקון מחשבי מק חייב להיות מבוצע במעבדת מחשבים שיש לה ידע וניסיון. כאמור במחשבי מק ניתן לתקן מקלדת, מסך שבור, שדרוגים, החלפת סוללה, החלפת מיקרופונים ורמקולים, הוצאת נוזלים וכדומה. כמעט כל תקלה שישנה במחשבי מק ניתן לתקן. אך צריך לדעת איך להימנע מתקלות אלה, כמו לבדוק שהמשטח עליו אתם מניחים את המקבוק יה יבש וללא נוזלים מסביב כלומר שאין שתייה על יד המחשב - נוזלים יכולים להרוס לגמרי את המחשב. להבחין אם אתם שומעים קול צורם בזמן הפעלת סרטון או שיר, שימו לב שזוהי בעיה ברמקולים או במקרופונים. עבדו בזהירות עם המחשב אל תפילו אותו, אם אתם מניידים אותו ממקום למקום שיהיה סגור לגמרי גם כדי שהמסך לא יסגר וגם כדי שלא תהיה התחממות יתר.

 

המחשבים מקיפים את חיינו ובלעדיהם אנחנו כמעט ולא יכולים לעשות כלום. יתרה מכך התלות שלנו במחשבים כל כך גבוה שאנחנו ממש לא יכולים בלעדיהם, אולם כמו כל מכשיר אחר גם המחשבים לא אחת מתקלקלים ואנחנו צריכים למצוא טכנאי מחשבים שיתן לנו שירות. נשמע מהלך דיי פשוט, אבל בפועל מורכב מאין כמוהו. יש לא מעט טכנאי מחשבים למעשה יש אולי יותר מדי טכנאים והבעיה העיקרית היא לאתר את אותו טכנאי שיהיה אמין, מקצועי ויתן לנו שירותי מחשב איכותיים. בנוסף לא תמיד נוח לנו לפרק את המחשב עם כל החיבורים שלו ולצאת מהבית אל מעבדת שירות אלא ההעדפה שלנו היא טכנאי מחשבים שיגיע אלינו למשרד או הביתה ובכך יחסוך מאיתנו את ההתעסקות בחיבורים השונים. השאלה הנשאלת כיצד נדע מי הטכנאי שיתן לנו שירות איכותי ואיך נבטיח שלא יגבו מאיתנו מחירים מופקעים, על כך ועוד בהמשך.

כללי בסיס לבחירת טכנאי מחשבים

כפי שאמרנו בחירת טכנאי מחשבים אינה פשוטה, יש לקחת בחשבון מספר אלמנטים לפני שנחליט מי הטכנאי שיגע ויטפל לנו במחשב:

מיקום - מקצוע המחשבים או נכון יותר טכנאי מחשבים הינו מקצוע די נפוץ ותמיד יהיו כמה כאלו שהם טובים ומקצועיים ולכן כאשר אתם מחפשים טכנאי מחשבים כדאי שתחפשו בסביבה הקרובה שלכם, מה גם שלרוב העוסקים במלאכה לא מרחיקים לכת ממקום מגוריהם.  יש טכנאים שבנוסף לשירותי השטח שלהם יש להם מעבדת שירות או חנות מחשבים, דבר זה יכול להוות יתרון במקרים של צורך בחלקי חילוף

זמינות - עניין הזמינות חשוב מאוד, אם אתם לקוחות פרטיים אז אולי הזמינות קצת פחות חשובה לכם ויש לכם אפשרות להמתין לטכנאי שיגיע בזמן הפנוי שלו אולם אם אתם בעלי עסק סביר להניח שעניין הזמנים קריטי וטכנאי שמגיע יום למחרת אינו משרת אתכם. חשוב לבדוק את רמת הזמינות, אמנם אל תצפו שהטכנאי ישב בחיבוק ידיים וימתין לתקלה ממכם אך עדיין זמן התגובה שלו צריך להיות סביר ומתאים לצרכים שלכם, לכן מומלץ שתבררו מולו מה רמת הזמינות.

ידע - המפתח לבחירת טכנאי שיתן לכם שירותי מחשב הוא רמת הידע שלו, חשוב לציין כי תיקון מחשבים אינו מסתכם בהחלפת כרטיס זיכרון או התקנת מערכת הפעלה מחדש אלא הרבה מעבר לכך. קחו בחשבון שככל שרמת הידע של הטכנאי גבוהה יותר עלות השירות שלו תהיה גבוה יותר אך לרוב זה משתלם.

המלצות - המלצה טובה שווה אלף מילים, אל תזלזלו בהמלצות שתקבלו. אם אתם מחפשים טכנאי מחשבים במקום מגוריכם או באיזור מומלץ מאוד להסתמך עלך המלצות שתקבלו, היתרון של טכנאי מחשבים מומלץ גדול מאוד.

מחיר - שירות עולה כסף, אין ספק בכך, יותר מיכך שירות מקצועי ואיכותי עולה יותר אך לא בהכרח. לא תמיד מחיר גבוה מעיד על איכות יתר ותמיד תוכלו להשוות מחירים ולבדוק האם באמת המחיר שידרשו מיכם שווה את התמורה שתקבלו.

 

לסיכום בחירת טכנאי מחשבים

כפי שציינו בחירת טכנאי שיתן לכם שירותי מחשוב אינה פשוטה אך אם בחרתם נכון כדאי שתדעו יחסים טובים עם האיש שאמון על תקינות המחשבים שלכם שווה זהב.  על מנת שתמיד תוכלו להמשיך ולהנות משירות מקצועי ואיכותי פרגנו לו והמליצו עליו בכל פה.

 

רוב הציוד המכני והכלים בתעשיה מונעים ומתודלקים על ידי סולר לתעשייה. לרוב במקומות כגון מפעלים בהן יש צריכה מוגברת של סולר לתחבורה מוצב צובר שבו יש סולר איתו מתדלקים את הרכבים, המשאיות או המלגזות. צוברים אלו הם בעלי קיבול גדול. אולם על מנת לשמר את איכות הסולר איתו מתדלקים את הרכבים יש צורך לבצע טיפול תקופתי שכולל שאיבת דלקים מהצוברים. על ידי שאיבת דלקים  אנו למעשה מרוקנים את המיכל כליל ומנקים מתוכו את השאריות השונות שהצטברו תוך כדי התדלוקים, הדבר מבטיח לנו המשך אספקת סולר איכותי וללא חלקיקים למכונות. היתרון הבולט באספקת סולר לתחבורה נקי יותר הורא השמירה על המנועים מפני תקלות. על מנת להבין כיצד מתבצע התדלוק עלינו להכיר את חלקי המערכת איתה אנו מתדלקים, על כך ועוד בהמשך המאמר.

איך מתבצע תדלוק כלים בתעשייה?

כפי שציינו כאשר יש כלי רכב רבים המונעים על ידי סולר יש העדפה להתקין צובר סולר מרכזי שאיתו מבצעים את התדלוק. צובר סולר הוא מיכל מתכת אותו ממלאים בסולר או נפט לצורכי תחבורה או הסקה. אל המיכל מתחבר פילטר לצורך סינון וניקוי הסולר מחלקיקים ולכלוכים וזאת בנוסף על שאיבת דלקים המתבצעת במהלך הטיפול התקופתי, ולבסוף מחובר צינור תדלוק שבקצהו מותקנת ידית תדלוק. בצוברים תעשייתיים יש גם מונה שסופר את כמות הדלק בה השתמשנו. הסולר משמש לתדלוק גנרטורים, מלגזות, משאיות, במות הרמה ועוד. היתרון הוא נוחות החיסרון שיש צורך בתחזוקה לצוברים כגות שאיבת דלקים לצורכי ניקוי שעליהם נדבר בהמשך. ככל שיש לנו יותר כלים ממונעים הפועלים על סולר כך נעדיף, שהצובר יותקן בסמוך לכלים כלומר בסביבת המפעל וזה עדיף מאשר להזמין כל פעם משאית תדלוק. חשוב לציין כי התקנת צובר מרכזי לא מתאימה לכל אחד מסיבות שונות כאשר הראשונה שבהן היא הצורך באבטחת הצובר מפני גניבה לא אחת צובר סולר הופך להיות מוקד משיכה לגנבים אולם אם כבר החלטתם להתקין צובר במפעל שלכם הרי שמבחינת הנוחות אין כלל מקום להשוואה, כל אחד מהכלים שצריך לתדלק מגיע לעמדת התדלוק ללא צורך בבזבוז זמן יקר, בנוסף כאשר מזמינים סולר בכמות גדולה המחיר הכללי יהיה נמוך יותר.

איך מתבצעת שאיבת דלקים?

שאיבת דלקים הכרחית על מנת שנוכל לנקות את הצובר שלנו, ניקוי הצובר יבטיח אורך חיים ארוך יותר למערכות התדלות ולכלים המתודלקים. כאשר לא מנקים את הצוברים השאריות והחלקיקים שנותרים בקרקעית יכולים לגרום לבעיות כגון סתימות, פעולה לא סדירה של הכלים המתודלקים ועוד. את פעולת שאיבת דלקים מבצעים על ידי היפוך פעולת המשאבה במשאית התדלוק, אם הפעולה הסטנדרטית היא שאיבת סולר מהמיכל אל הצינור כלומר פליטה החוצה ממיכל הסולר, השאיבה יונקת דרך הצינור חזרה פנימה אל המיכל. מעבר לפעולת השאיבה של הדלקים חשוב לדעת כי נדרש רישיון להובלת הדלקים במיוחד אם זו הובלת חומ"ס וזאת בנוסף על הצורך בידע וניסיון לביצוע הפעולה על מנת שלא יגרמו נזקים או בעיות. ההמלצה הגורפת היא שכאשר תצטרכו שאיבת דלקים תוודאו כי החברה אותה אתם מזמינים היא בעלת רישיון וניסיון על מנת להבטיח לכם איכות בשירות.

ענף הגידור וההצללה מציע מגוון רחב מאוד של פתרונות. פתרונות אלו מתאימים לכל שטח הזקוק להגנה והצללה מפני תנאי אקלים שונים וכמובן, שטחים הזקוקים להפרדה ופרטיות מוחלטת. איך בוחרים את הפתרון הטוב ביותר מכלל הפתרונות המוצעים בשוק? שאלה מצוינת! על מנת להבין איזה פתרון יהיה היעיל והמשתלם ביותר לשטח שלכם, כדאי לבדוק מהם הקריטריונים החשובים ביותר להם זקוקים פתרונות הצללה וגידור.

הישארו מעודכנים בנושאים הכי חמים, אנחנו נרכז עבורכם את הנושאים הכי מעניינים ישירות לתיבת המייל שלך!