06
ד, יול
1 פרסומים אחרונים

פרגולות לקיץ עם הצללה מושלמת

עיצוב גינות

הגדרות טקסט

בימי הקיץ החמים הדרך הנעימה ביותר ליהנות מהגינה שלנו או מהנוף היא לשבת תחת פרגולות מוצללות. פרגולות שעיקר שימושם הוא בקיץ אינם אטומות למים. בניית הפרגולות נעשית ממגוון של חומרי גלם ביניהם עץ, אלומיניום וברזל. את הפרגולות ממקמים לרוב בצמוד לקירות הבית ממש מעל פתח היציאה לגינה. הפרגולות מקורות על ידי רשתות או סרגלים על מנת למנוע את חדירת קרני השמש ומתן מעבר לאוויר.

פרגולות מוצללות להנאה מושלמת

המגוון הרחב של חומרי הגלם מהם ניתן לבנות פרגולות הוא גדול מאוד, אולם את הקירוי עושים מחומרים שהם עמידים לפגעי מזג אוויר, הסיבה לכך היא שגג הפרגולה נמצא תמיד חשוף לשמש או לגשם. החומרים הנפוצים לקירוי הם רשתות הצללה מעץ, סרגלי עץ, רשתות פי וי סי, סרגלי פי וי סי , שלבי אלומיניום, רשתות במבוק. את ההתקנה מבצעים בצורה צפופה מאוד ויחד עם זאת משאירים רווחים בין הסרגלים על מנת לאפשר לאוויר לחדור מבעד לגג הפרגולות.

תחזוקת פרגולות קיציות

כאמור אם אנו מאלו שבימי החורף מסתגרים בבית ולא יוצאים החוצה ולעומת זאת בקיץ הפרגולה היא המקום בו אנו מבלים את רוב הזמן אז סביר להניח כי לא נכסה את גג הפרגולה בלוחות אטומים למים על מנת לשמור על האוורור. ישנו צורך בתחזוקה של גגות כאלו על מנת שישמרו לאורך זמן. אם בחרנו ברשתות פי וי סי אז העמידות שלהם גבוהה מאוד. אולם אם בחרנו בבמבוק או עץ אז יש צורך לבצע בדיקה לפני הגעת החורף והגשמים. בדיקות אלו ימנעו מהקירוי לעוף עם הרוחות. אם ביצענו התקנה שמאפשרת את הסרת הרשתות ואחסונם בעונת החורף הרי שזו תהיה הדרך הטובה ביותר לשימור פרגולה. נוסף על גג הפרגולות יש לשמר ולתחזק גם את השלד עצמו. מריחה באופן סדיר של שמן איטום וחומרים נגד תולעים ישמרו על הפרגולה שלנו לאורך זמן. לאחר תום עונת החורף ניתן לקלף שכבות לכה רופפות ולחדש את הצביעה. החידוש יאפשר לנו להנות בכול עונת הקיץ מפרגולות שנראות כחדשות ומרשימות.

 

©כותב המאמר: שלומי שוורץ - כתיבה מקצועית ושיווקית לאתרי אינטרנט

הישארו מעודכנים בנושאים הכי חמים, אנחנו נרכז עבורכם את הנושאים הכי מעניינים ישירות לתיבת המייל שלך!