06
ד, יול
1 פרסומים אחרונים

לשפץ רהיטים בשיטת עשה זאת בעצמך

פנאי

הגדרות טקסט

אם בא לכם קצת לרענן את הבית ולהכניס קצת צבע בלי לבזבז כסף, המאמר הבא יעניין אתכם מאוד. אם יש ברשותכם בבית חפצים, אובייקטים או רהיטים ישנים המיועדים להגיע אל פח האשפה, יכול להיות שתוכלו להעניק להם שימוש מחודש. אתם לא חייבים להיות אנשים יצירתיים על מנת לחדש רהיטים ישנים אלא רק צריכים להיות עם ראש פתוח ומוכנים לעשות משהו שלא עשיתם מעולם.

אולי זה נראה לכם מסובך אך בעזרת כלי העבודה הנכונים, העבודה תהיה קלה הרבה יותר ממה שאתם מתארים לעצמיכם ואולי אפילו תהנו מן התהליך ותצרו אובייקט שהוא גם יפה וגם פונקציונלי שיגרום לבית להיות מעט יותר צבעוני. יכול להיות שיש לכם בבית כיסא ישן, ספה שרציתם לזרוק או מראה שהצבע כבר ירד מן המסגרת שלה. את כל האובייקטים האלו תוכלו לחדש בקלות עם מעט עבודת ליטוש וצבע חדש.

מהו תהליך העבודה הנכון

דבר ראשון נבחר את הפריט/רהיט אותו נרצה לחדש. נניח שנרצה לחדש כיסא ישן שכל הצבע התקלף ממנו כמעט לחלוטין. קודם כל נבחר כלי עבודה נכונים ומתאימים. על מנת להסיר את צבע הישן לחלוטין מהכיסא על מנת לצבוע אותו בשנית נזדקק  לשפכטל ונייר ליטוש. בעזרת השפכטל נקלף את כל שאריות הצבע הקודם ורק לאחר שסיימנו, ניקח את נייר הליטוש ובעדינות נלטש את הכיסא עד שיגיע לטקסטורה חלקה. נזדקק לטקסטורה חלקה ללא שאריות הצבע הקודם כי רק כך נוכל לצבוע את הכיסא בשנית בצורה חלקה ונקייה בלי שיהיו כל מיני בליטות לא יפות כתוצאה מהצבע הקודם. לפני שמורחים את הצבע ובסוף הליטוש, מומלץ מאוד לנקות את הכיסא משאריות לכלוך על מנת להתחיל ביישום הצבע כאשר הוא נקי ולאפשר עבודה חלקה ונקייה. לאחר שצבענו את הכיסא בצבע שבחרנו או בכמה צבעים שונים או אפילו בצורות שונות על ידי שימוש בשבלונות מוכנות, נמתין שהוא יתייבש לחלוטין. כאשר הצבע התייבש, נוודא שאין חלקים שנותרו ללא צבע ואם גילינו חורים, נצבע את הכיסא שוב פעם. כאשר סיימנו עם מלאכת הצביעה והכיסא יבש ומכוסה לחלוטין, נוכל להתחיל למרוח את הכיסא בשכבה של לכה. מטרת הלכה היא להעניק לכיסא גימור יפיפה מבריק או מט שישמור על איכות הצבע לאורך זמן ויעניק לו הגנה מפני מזיקים, מים או כל דבר אחר שיכול לפגוע בחומר. חשוב לשים לב שגם הצבע וגם הלכה שרכשתם אכן מתאימים לחומר ממנו עשוי הכיסא שלכם. ישנן לכות לעץ, לפח ולחומרים אחרים.

רכישת כלי עבודה

כאשר תלכו לרכוש את כלי העבודה ואת הדברים שאתם צריכים עבור הפרויקט שלכם, שימו לב שאתם רוכשים את הכלים המתאימים עבור החומר הנכון איתו אתם הולכים להתעסק. התייעצו עם איש המקצוע הנמצא בחנות ואף תשאלו אותו על איזה צבע או לכה הוא ממליץ. יכול להיות שזהו תחילתו של תחביב חדש, בהצלחה!

 

הישארו מעודכנים בנושאים הכי חמים, אנחנו נרכז עבורכם את הנושאים הכי מעניינים ישירות לתיבת המייל שלך!