06
ד, יול
1 פרסומים אחרונים

החיים שלפני והחיים שלי אחרי - שואב רובוטי, מדריך מקוצר

פנאי

הגדרות טקסט

בתחילת המאה הקודמת ממש בהתחלה היו מנקם אבק עם מטאטא ויעה, גם היום עושים זאת אבל מה שקרה בתווך הוא שהומצאו אין ספור המצאות בעלות מטרה משותפת אחת והיא לשאוב את האבק בצורה אוטומטית, במשך מאה השנים שעברו הומצאו סוגים שונים של שואבי אבק, חלקם הופעלו בצורה מכאנית עם ידית, חלקם על ידי בנזין וחלקם על ידי מנוע חשמלי, כל המצאה שכללה את קודמה.

היום רובוט שואב אבק מהווה כלי עבודה בסיסי שקיים כבר כמעט בכל בית. אישית עד שלא הבאתי כזה הביתה לא הבנתי עד כמה באמת אני צריך אותו. אז מה זה בעצם שואב אבק רובוט? מה היתרונות שלו? ועד כמה באמת אנחנו צריכים אותו?, על כל אלו ועוד בהמשך.

מי אתה שואב אבק רובוט?

נכון שלכל אחד כמעט כיום יש שואב אבק רובוטי אבל אבל לא באמת הבנתי מה היכולות שלו ועד כמה באמת צריך אותו עד שלא הבאתי אחד הביתה. סביר להניח שלא הייתי מבין גם בהמשך בלעדיו. ראשית נסביר מה הוא שואב רובוטי ואחר כך נבין למה באמת אנחנו צריכים אחד כזה אצלנו.

רובוט שואב אבק הינו מכשיר עצמאי המופעל על ידי סוללה נטענת, המטרה הראשית שלו היא לשאוב אבק מהרצפה או מהשטיחים בצורה עצמאית ללא צורך בהתערבות שלנו. לרובוט שואב אבק יש מיכל איסוף אשפה שמתמלא בהתאם לכמות האבק ששאבנו וממה שלמדתי ככל שאני מקפיד על להפעיל אותו כל יום כך יש פחות אבק לאסוף והפעולה של השואב קלה ופשוטה יותר. לרוב הרובוטים כיום יש מערכת ניווט חכמה שמאפשרת לו ללמוד את תוואי השטח אותו הוא מנקה, כך הוא יודע תמיד לשוב על עקביו לצורכי טעינה או המשך ניקיון. בנוסף לפעולת השאיבה ישנם דגמים שניתן לשלב בהם גם פעולת שטיפה או נכון יותר לומר ניגוב, על ידי חיבור מטלית לאחורי השואב. ללא ספק שואב אבק רובוט הפך להיות אלמנט סודי כמעט בכל בית וזאת בזכות העובדה שניתן לתזמן אותו ולשלב אותו במהלך החיים באופן חלק וללא כל הפרעה. למעשה רובוט שואב אבק מאפשר לנו זמן פנוי שבו נוכל לעשות דברים נוספים אחרים.

ככה בחרתי שואב אבק רובוט

אז כבר אמרתי שחיי השתנו לאחר שבחרתי בשואב רובוטי וכאן המקום לשתף אתכם ביתרונות והחסרונות שגיליתי:

יתרונות:

זמן - הדבר הראשון שגיליתי שהשואב חוסך לי המון! זמן. מרגע שהתרגלתי להפעיל אותו מידי יום הזמן שהקצתי עבור ניקיון כמו טאטוא עכשיו פנוי ואני יכול לעשות דברים נוספים.

ניקיון - ללא ספק הבית נקי יותר, הרי שעם המטאטא אני לא מזיז או מרים ספות ורהיטים ולא תמיד יש חשק להתכופף על מנת לנקות במקומות הנמוכים אבל השואב ללא ספק נכנס לשם ומנקה ללא עצלות את הכל.

יסודיות - ללא ספק הניקיון יסודי מכיוון שרק שואב אבק רובוט מגיע לכל פינה עם מברשות הצד שלו.

חסרונות:

החיסרון היחידי שמצאתי עד כה הוא שתמיד לפני ההפעלה אני חייב לנקות את המיכל, המברשות ובכלל להכין את הבית לפני ניקיון כי אם למשל השארתי גרב על הרצפה זה מתכון לצרות, הכוונה היא שהשואב מנסה לשאוב את הגרב ופשוט נתקע.

לסיכום שואב אבק ללא ספק הקל על חיי וללא ספק אני ממש לא מבין אין הסתדרתי בלעדיו קודם. היום יש לי שעה פנויה לעשות דברים אחרים ובית שכיף ללכת בו יחף.

הישארו מעודכנים בנושאים הכי חמים, אנחנו נרכז עבורכם את הנושאים הכי מעניינים ישירות לתיבת המייל שלך!