06
ד, יול
1 פרסומים אחרונים

האם צריך לבטח כל כספת

בית וגן

הגדרות טקסט

ענף הכספות מכיל בתוכו סוגים שונים ורבים של כספות. ישנן כספות שניתן לרכוש במחיר שאולי יראה אטרקטיבי לעין ברשתות שונות למיניהן המציעות מגוון של מוצרים רבים שאינם קשורים לענף הכספות ובין המוצרים גם כספות. אם אתם עומדים לרכוש כספת חדשה, רק כדאי שתהיו מודעים לעובדה שכספת כזו בשום אופן לא תוכל להבטיח לכם רמות מיגון וודאיות.

סביר להניח שכספת שאינה מקצועית לא תהיה מסובכת לפריצה, ישנם לא מעט סרטונים ברשת המראים כיצד עושים זאת. אם ברצונכם להגן על רכוש יקר ערך הנמצא בבית או בבית העסק שלכם, תהיו זקוקים לכספת איכותית בעלת יכולות מיגון מתאימות ובטוחות. אם בעבר כספות פשוטות היו מספיקות, כיום חברות ביטוח דורשות רמת מיגון ומאפיינים ספציפיים טרם מעניקה פוליסה המבטחת רכוש מסוים. דרישות חברות הביטוח הפכו מחמירות יותר בגלל שניסיונות פריצה ושוד ממשיכים להתרחש על בסיס יומיומי ואף תפסו תאוצה רבה יותר. על מנת לבחור ולרכוש את הכספת הנכונה והמתאימה, כדאי ואף מומלץ להתייעץ עם סוכני הביטוח.

דרישות חברות הביטוח

יצרנים מציעים סוגים שונים של כספות. על מנת לבצע רכישה נכונה עליכם להבין שכספות העונות על דרישות הן  בדרך כלל תהיינה כספות בתקן. כספות בתקן הן היחידות המבטיחות רמת מיגון וודאית. חברות ביטוח לא יעניקו פוליסות לחברות שברשותם כספת שלא עונה על הדרישות והנה הן:

  • סוג: סוג הכספת הנבחרת צריכה להתאים אל סוג התכולה כלומר, בעלת יכולות מיגון המתאימות אל הרכוש המוגן.
  • משקל: משקל הכספת לפי הדרישה חייב להיות למעלה מ- 50 ק"ג.
  • עובי: עובי גוף הכספת חייב להיות מינימום 5 מ"מ ועובי הדלת של הכספת מוכרח להיות מינימום 10 מ"מ.
  • אופן קיבוע/עיגון הכספת: חברות הביטוח דורשות אופן קיבוע מוגדר שבדרך כלל כולל את עיגון הכספת לרצפת בטון או לקיר באמצעות 4 ברגי ג/מבו. למי שאין רצפת בטון ואינו יכול לעגן את הכספת לקיר, יצטרך לקחת זאת בחשבון ולבצע שינויים בהתאם.
  • תקן: ישנן כספות שמוכרחות לעמוד בתקנים מסוימים על מנת לקבל פוליסת ביטוח. לצורך העניין, ישנן כספות עם עמידות בפני אש שנועדו להגן על תכולה המכילה ניירת שבין השאר יכולה לכלול גם כסף מזומן.
  • מנגנון נעילה: דרישות לגבי מנגנוני הנעילה משתנות בין רכוש לרכוש. מנגנון הנעילה צריך להיות תואם לדרישה כך שיהיה יעיל ואיכותי. ישנם לא מעט סוגים של מנגנוני נעילה משוכללים יותר מבעבר. ישנם מנגנונים ביומטריים(מופעלים באמצעות טביעת אצבע), מנגנונים דיגיטליים וגם כאלו המשלבים מלכודות זכוכית המקשות על ניסיונות הפריצה.

כיצד בוחרים את הכספת הנכונה

את הכספת הנכונה רוכשים לרק לאחר שמוודאים על ידי פנייה אל סוכנות ביטוח מהן הדרישות שהכספת צריכה לעמוד בהן. לכל תכולה ישנן דרישות קצת שונות לכן, אל תרכשו כספת חדשה בלי לברר את כל המידע הדרוש לרכישת פוליסת ביטוח, חבל שהכספת לא תוכל להעניק את ההגנה הדרושה ולא תוכלו לקבל החזר במקרה של פריצה או שוד.

הישארו מעודכנים בנושאים הכי חמים, אנחנו נרכז עבורכם את הנושאים הכי מעניינים ישירות לתיבת המייל שלך!