06
ד, יול
1 פרסומים אחרונים

בדק בית, הבעיות שאתם לא מכירים

ביקורת מבנים

הגדרות טקסט

עומדים לרכוש נכס חדש, כלומר בית חדש? סביר להניח שזו הולכת להיות הוצאה משמעותית ביותר, לרבים מאיתנו זו גם הוצאה של פעם בחיים ועל מנת לבצע את הרכישה בצורה איכותית ועל מנת למנוע תקלות ברכישה וליקויים שימנעו מאיתנו לממש את מלא הפוטנציאל של הבית אותו אנו רוכשים מומלץ לבצע בדק בית. בדק בית בא לאתר ליקויים בבית שאותו אנו עומדים לרכוש, זה ממש לא משנה אם זה בית חדש מקבלן או בית יד שניה שעבר שיפוץ, בדק בית בא למנוע מאיתנו לבצע רכישה שהעלות האמיתית שלה מסתכמת בהוצאות נוספות על המחיר המקורי ששילמו וכל זה בגלל ליקויים שלא השכלנו לבדוק טרם סגירת העסקה. אילו ליקויים? יש הרבה, על ליקוי בניה ועוד בהמשך המאמר.

 

סוגים של ליקויי בניה

יש לא מעט ליקויי בניה שאנחנו חייבים להכיר, בין אם אנחנו עומדים לרכוש בית חדש לגמרי מקבלן או בית שעבר שיפוץ מאסיבי ואין הכוונה לקצת צבע ושפכטל. לכל בית יש ליקויים, לעיתים אלו ליקויים שאנחנו יכולים להתפשר עליהם ולעיתים אלו ליקויים שפשוט יפריעו לנו לחיות בבית כראוי. איתור הליקויים ובדיקה של רמת החומרה שלהם ניתנת רק על ידי בדק בית. ביצוע בדק בית על יד חברה מקצועית ובעלת ניסיון תמנע מכם לרכוש נכס בעייתי. לפניכם חלק מהליקויים הבולטים והקריטיים שחייבים לתת עליהם את הדעת:

רטיבות

אחת המחלות הקשות ביותר של כל בית היא הרטיבות, כאשר יש ליקויי איטום, שיפועי ריצוף הפוכים, חלונות קטנים מידי באמבטיה וכדומה  הרטיבות נחשפת וצצה מכל מקום, העובש מטפס מהפנלים ופטריות פוגעות בקיר, בצבע ובטיח. ליקוי זה חמור מאוד מכיוון שכל הסביבה שלו נפגעת, למשל משקופי הדלתות, ארונות וכדומה.

ריצוף

עקב האכילס של כל בית הוא הריצוף, אם הרצף לא היה מקצועי אנו נגלה זאת כמעט מייד, ליקויי ריצוף באים לידי ביטוי בשיפועים הפוכים, חיתוך לא מדויק, שקיעת החול תחת האריחים (יוצר תופעה שנקראת "רצפה צפה").

חשמל

ליקויי חשמל מחייבים תיקון, לא תרצו לגלות כי אתם מפעילים מכונת כביסה ומיקרוגל והפקק קופץ לכם. או לחילופים תגו שיש שקעים שלא פועלים או שאינם פועלים כראוי, בדיקת חשמלאי מוסמך לגילוי ליקויי חשמל תחסוך לכם הוצאות עתידיות רבות.

אלומיניום

בדיקת אלומיניום היא בדיקה כוללת לסך החלונות, הויטרינות וכל מה שעשוי מאלומיניום בבבית. לגלות בעיות איטום כאשר יורד גשם בחוץ זה דבר לא נעים כלל, לכן גילוי מבעוד מועד ליקויי איטום תימנעו מכם עוגמת נפש רבה.

נגרות

בדומה לאלומיניום הנגרות כוללת את הדלתות בבית, את ארונות המטבח וכל דבר נוסף העשוי מעץ, מגוון הליקויים בתחום הנגרות הוא עצום, החל מדלתות שאינם מפולסות ועד לארונות מטבח בעייתיות.

 

בדקתם, מצאתם ליקויים, מה עכשיו?

לאחד קבלת דוח הבדיקה נשאלת השאלה מה הלאה? מה עושים עם הממצאים? אם זה בית חדש מקבלן הרי שעליכם להגיש את דוח הבדיקה ולבקש מהקבלן לתקן את הליקויים, ליקוים מסוימים יהיו קריטיים ויהיה על הקבלן לתקן אותם, יחד עם זאת יתכן כי יהיו ליקויים שתוכלו להתפשר עליהם אך עדיין הקבלן יצטרך לפצות אתכם על כך. במידה וזו עסקה של רכישת נכס לאחר שיפוץ היה על המוכר לתקן את הליקויים בהתאם לדוח בדק בית אחרת תוכלו לבטל את העסקה.