06
ד, יול
1 פרסומים אחרונים

כיצד מייצרים חוויה קולנועית ביתית

פנאי

הגדרות טקסט

לכל אלו מביניכם שעומדים לעצב את הבית מחדש או שסתם מעוניינים לשדרג את חוויית הצפייה שלהם במסך הטלוויזיה, המאמר הבא בהחלט נכתב עבורכם. בשנים האחרונות הטכנולוגיות הולכות ומתפתחות בקצב מטורף וכל המדיות השונות בהן אנחנו משתמשים הפכו דיגיטליות. הפלאפון יכול להיות השלט למסך, הבלוטות' מתחבר למערכת, המחשב שלנו מוצג על מסך הטלוויזיה ובקיצור, הכל משוכלל.

אם אתם נהנים מצפייה של סרטי קולנוע וסדרות במרחב הפרטי שלכם, תוכלו לייצר חוויה קולנועית מהמתקדמות ביותר עם המכשור הנכון. לא חייבים להגזים ולרכוש את המוצרים היקרים ביותר אלא ניתן להרכיב מערכת קולנוע ביתית מצוינת גם ממכשירים שחלקם כבר יש לכם בבית רק עם תוספות קטנות. על מנת לייצר חוויה נכונה כלומר, סאונד איכותי כמו צפייה איכותית, מומלץ להבין כיצד מרכיבים מערכת כזו, במה צריך להתחשב והאם היא מתאימה לכל חדר וחדר. עם הטכנולוגיות של היום אפשר לייצר תחושה דומה וקרובה לזו של הקולנוע ולערוך ערבים משפחתיים וחברתיים במרחב הפרטי שלנו.

מאפיינים חשובים

על מנת לייצר חוויית צפייה בלתי מתפשרת, שניה לפני שתרכשו מערכת קולנוע ביתית ישנם כמה קריטריונים חשובים שעלולים להשפיע על החוויה לטוב ולרע, הנה כמה מהם:

  • גודל: ראשית עליכם להבין מהו גודל החלל בו תרצו למקם את מסך הטלוויזיה או אולי זהו מקרן המצריך חלל גדול הרבה יותר. ישנם יחסים ברורים בין המכשיר המציג את התוכן ומרחק הישיבה. כל 10 אינץ' של המסך זקוק למרחק של מטר אחד על מנת שהצפייה במסך תהיה נוחה ומהנה.
  • אקוסטיקה: עליכם להתחשב בנוסף לגודל החדר גם ביכולות האקוסטיות שלו ורק אז לרכוש את הרמקולים המתאימים. אם החלל קטן מידי, רכישת רמקולים גדולים במיוחד המייצרים חוויית בס טובה בעצם לא יפיקו את הצליל הרצוי. מערכת הקולנוע מורכבת מחמישה רמקולים לפחות.
  • רסיבר: רסיבר הוא המכשיר המחבר ומאגד את כלל המכשירים המרכיבים את המערכת יחדיו. על הרסיבר להיות בעל הספק התואם אל הרמקולים שלכם.
  • סאב וופר: מכשיר הסאב בעצם מעצים את עצמת הבסים של מערכת השמע וצריך להיות מותאם אל גודל החלל. הצבת הסאב וופר היא על פי המיקום בו שומעים הכי טוב את צלילי הבס.

פנו לחברה מקצועית

הדבר החשוב ביותר הוא לא לבחור מוצרים רנדומליים ולהרכיב מהם מערכת קולנוע ביתית. מערכת כזו מצריכה מחשבה ואם אתם חשים שאין לכם מספיק ידע, כדאי ואף מומלץ ביותר לפנות אל בעלי המקצוע. כאשר אתם יודעים שישנם מאפיינים שונים לחלל תוכלו להתייעץ עם אנשי המקצוע לגבי רכישת המכשירים המתאימים ביותר עבור חלל הבית הספציפי שלכם. ממש לא מומלץ להתפשר כאשר רוכשים את מערכת כזו. מערכת טובה, מתאימה ואיכותית יכולה לשרת אתכם נאמנה למשך שנים רבות. לא תצטרכו ללכת לקולנוע ולעמוד בתור, תוכלו להכין פופקורן, להזמין חברים ולהנות יחד מהקרנת סרט או אפילו שניים.