06
ד, יול
1 פרסומים אחרונים

דפיברילטור מחיר נמוך יחסית לביצועים שלו

בריאות

הגדרות טקסט

לכל דפיברילטור מחיר משלו ולכל דפיברילטור יש חשיבות עליונה, זה אומנם לפעמים נראה כמו מחיר יקר כי מדובר לפעמים בכמה אלפי דולרים ונכון שלפעמים גם צריך לעבור איזו הכנה לפני זה שגם היא עולה כסף אבל מה אנחנו מקבלים בתמורה?

אם אנחנו קליניקה שמטפלת בחולים בסיכון גבוה אין בכלל על מה לדבר, הרי שחייבים דפיברילטור בעסק ואז כל דפיברילטור מחיר גבוהה לא באמת מהווה עבורנו מכשול.
ברגע שמדובר על הצלת חיים המחיר של הדפיברילטור בהחלט נחשב לא יקר, כי כשמדברים על דפיברילטור חצי אוטומטי אנחנו מדברים בסך הכל על כמה אלפי דולרים ולא על השתלה או ניתוח מסובך שיכול לעלות עשרות אלפי דולרים ולא לכל אדם יש את הכסף לשלם עבורו ואז כבר צריך החולה לעמוד במספר קריטריונים ולקבל תקציב מסל הבריאות.

איזה דפיברילטורים יש ומה מחירם?

לכל דפיברילטור מחיר שונה כי יש מספר סוגים של מכשירים. לפעמים גם אם מדובר בדיוק באותו המכשיר שנראה בדיוק אותו הדבר תראו הבדלים במחירים ולפעמים השם והמקצועיות שווים יותר מהמחיר הכי זול.

אבל לפני הכל אילו סוגים של דפיברילטורים יש בכלל?

דפיברילטור מחיר סביר - חצי אוטומטי ואוטומטי - אלו המכשירים היותר קלים מבחינה תקציבית, מדובר על מכשיר בגודל של תיק צד בינוני שיש לו כמה כפתורים. המכשיר יודע לעשות כמה דברים שמטרתם היא להציל חיים ואין עוד מכשיר היום בעולם שיוכל להציל מישהו מהתקף לב והוא עושה זאת באמצעות שליחת אנרגיה חשמלית אל שריר הלב. למכשיר שתי אלקטרודות שמתחברות אל החזה של המטופל ומשם עובר החשמל אל עבר השריר. למכשיר יכולות ניתוח מתקדמות והוא יודע לאבחן מה עובר על שריר הלב ולכמה אנרגיה זקוק הלב כדי לחזור לתפקוד מלא וגם דואג לא לשלוח יותר אנרגיה ממה שצריך ולא מעט מדי.
אם המכשיר אוטומטי הוא יודע לעשות את זה לבד וכל שנותר לאדם שמתפעל אותו לדעת לחבר את האלקטרודות ולעשות כמה פעולות פשוטות בעוד בדפיברילטור החצי אוטומטי נדרש ידע רפואי מוקדם וידע בתפעול המכשיר.
באמצעות אותו ידע מוקדם יכול המפעיל של הדפיברילטור לקרוא בעצמו את הנתונים שמשדר המכשיר והחליט בעצמו בדיוק כמה אנרגיה חשמלית להעביר אל הלב.
מבחינת מחיר מדובר פחות או יותר באותם מחירים שנעים בין 1000 לכמה אלפי דולרים.

דפיבירלטור מחיר יקר - מכשירים של בתי חולים ושתלים - יש דפיברילטור עם מחירים יותר יקרים כמו המכונה שיש בבתי החולים שהיא נמצאת בכל חדר ניתוח לב פתוח וכדומה כמו כן יש את השתלים המתקדמים אותם נוטים לשים לחולים שהחופש שלהם נגזל מהם בעיקבות סיכון גבוהה ללקות בהתקפי לב, באמצעות אותו השתל הם זוכים לחופש ויכולים ללכת חופשיים, אותם מכונות ואותם שתלים עולים עשרות ואף מאות אלפי דולרים.

אז לקנות דפיברילטור מחיר יקר?

השאלה האם לקנות דפיברילטור מחיר יקר היא לא שאלה בכלל, מי שצריך מכשיר החייאה מסוג זה יעשה הכל כדי לרכוש אותו והתשלום הוא עבור ידע ועבודה רבה שנעשתה בבמהלך לא מעט זמן כדי להביא לאנושות מכשיר שנמצא היום בכל אמבולנס והוא היחידי שיכול להחזיר לב לא מתפקד חזרה לעבודה.