06
ד, יול
1 פרסומים אחרונים

מה הערך המוסף של קורס עזרה ראשונה?

בריאות

הגדרות טקסט

קורס עזרה ראשונה מכיל בתוכו כל מה שאתם צריכים לדעת כדי להעניק עזרה ראשונה בעת הנחוצה. כאשר חס וחלילה יקרה משהו ואתם תהיו בעזור אתם תהפכו אוטומטית לכלי במקום לקורבן, כלי שבאמצעותו תוכלו להעניק לנפגע או החולה טיפול ראשוני שיכול להפחית את הכאב, טיפול שיכול להוריד מחומרת הפציעה לטווח הקצר והארוך וטיפול שיכול אפילו להציל חיים.

בתור מעניקי עזרה ראשונה אתם תמיד תרגישו בטוחים יותר וחזקים יותר, מפני שברגעי האמת אנשים יוכלו לסמוך עליכם ובמקום להשתתף בחגיגת הפאניקה, ובטוח שתהיה, אתם תהיו מהצד המרגיע כי פשוט מאוד תדעו מה צריך לעשות.
בין אם זו פציעה כזאת ובין אם זו פציעה אחרת, קורס עזרה ראשונה חולש על מגוון סיטואציות שהן אלו שבדרך כלל מתרחשות וכך תהיו מוכנים למספר סיטואציות נפוצות, כמו טיפול בחתכים, שברים, הרעלות, חנק וכן הלאה.

מה נלמד בקורס עזרה ראשונה?

יש מספר סוגים של קורס ערה ראשונה, מהקורס הבסיסי שמתחיל אפילו בארבע שעות ומשמש גם כקורס רענון לאנשים שכבר עברו פעם קורס שכזה ואפילו מקבלים חתימת רענון בסופו, דרך קורסים מורחבים של 8 או יותר ועד לקורסים שלמים של 44 שעות ומעלה שבהם באמת משתדלים לעבור על כל מה שצריך עם הרבה יותר תרגולים ועם המון תוספות מאוד חשובות.
כל אזרח באוכלוסיה יכול לעבור קורס עזרה ראשונה ומומלץ אפילו אם אתם אזרח מן המניין לעבור כזה קורס, כי זוהי חובה מוסרית של כל אזרח ואפילו חוקית, להגיש עזרה ראשונה והרבה מעבר לכך שתתקלו בסיטואציה בה אדם סובל ותהיה לכם אפשרות לעזור לו אתם ממש תרצו לדעת את החומר של הקורס, על אחת כמה וכמה אם זה מישהו שאתם מכירים והוא קרוב אליכם.
אין צורך להרחיב יותר מדי מה הערך המוסף של הקורס אלא רק לציין שהערך המוסף הגדול ביותר שלו הוא הביטחון האישי שלכם. שבן אדם יודע מה לעשות בסיטואציות של חיים ומוות הוא הופך לאדם שלם יותר ובטוח יותר בעצמו, למרות שלפעמים לא הכל בידיים שלנו בהחלט אפשר לשפר את הסיכויים וכמה כיף לא להרגיש חסרי אונים שאפשר לעשות זאת באמצעות קורס לא קשה, לא ארוך מדי ואפילו מהנה!

מה לומדים בכל קורס עזרה ראשונה?

נכון שיש מספר סוגים של קורס עזרה ראשונה ויש כמה וכמה חברות שיעבירו את הקורס אבל יש מספר דברים שתמיד יעברו עליהם בכל קורס, אפילו בקצר שביניהם וזה האנטומיה והפיזיולוגיה של גוף האדם ומהם שלושת החלקים המרכזיים שבאמצעותם גוף האדם פועל ( נשימה, מוח.. ), תרגול קצר או ארוך של החייאה, החייאה במבוגרים, ילדים ופעוטות, שברים, חתכים וכמו שאתם רואים מידע שהוא בסיסי אבל חשוב ביותר וסיטואציות שהן נפוצות ביותר. מומלץ לתבל את קורס עזרה ראשונה גם ברכישת תיק עזרה ראשונה ואז יש לכם בכלל את כל הכלים שאתם צריכים כדי לישון יותר בשקט.