06
ד, יול
1 פרסומים אחרונים

איזה מחשב מק עובד הכי טוב?

ציוד לעסקים

הגדרות טקסט

לשאלה הזו אין בדיוק תשובה, לכל משתמש יש צרכים והמחשב ממלא את הצרכים של כל אחד בצורה הכי טובה שהוא יכול. כל מחשב במחיר שונה ולכן אין אפשרות להגיד שהכי יקר הוא הכי טוב ולהיפך. כל מחשב מתאים לצרכים אחרים. יש מחשבים שנועדו לעמוד בעומס עבודה ויש כאלו שמתאימים יותר ללימודים, יש מחשבים שלא עומדים בעומס ולא מתאימים לשימוש מאומץ. אך המשותף לכל המחשבים הוא שבאיזה שהוא שלב תצטרכו לבצע תיקון מחשבי מק או אולי שדרוג הרכיבים על מנת שיתאימו לצרכים שלכם. כאשר משתמשים במחשב שלא מתאים לצרכים שלנו המחשב יכול לקרוס, להתחמם ולא לעבוד. ברוב המקרים אם אפי השימוש שלכם השתנה והפך להיות אינטנסיבי יותר סביר שתצטרכו להחליף את המחשב ולקנות מחשב חדש. במידה ויש לכם צורך בשדרוג או תיקון למחשבי מק אל תתפתו ללכת לטכנאי לא מקצועי, ההמלצה היא שתלכו לבדיקה שגרתית פעם בחצי שנה לצורכי תחזוקה וניקיון המחשב, לראות שיש מספיק מקום בדיסק הקשיח, שהממשקים והרכיבים בתוך המחשב עובדים כמו שצריך. אתרו בעיות בצירי המסך (החלפת מסך מחשב עולה כסף וכדי להימנע ממנה צריך להגיע לבדיקה שגרתית על מנת לבדוק שאין נזק לצירים). 

מי רשאי לתקן מחשבי מק?

אם כבר יש לכם תקלה במחשב ואתם צריכים לתקן אותו דעו כי לא הולכים לכל אחד על מנת לבצע תיקון מחשבי מק המומחים הם אלו שעברו הכשרה מקצועית שיש להם וותק וניסיון, אלו שמתעסקים בחיי היום יום שלהם במחשבים של אפל, אנשים בעלי ניסיון במחשבי מק, אנשי מקצוע שהעבודה שלהם מתעסקת בתיקון מחשבי מקינטוש על דגמיהם וסוגיהם. מדוע רק אלו? כי עם מחשב מק לא משחקים, אלומחשבים יוקרתיים יותר והעלות שלהם גבוהה, כך שכל נזק עלול להסתכם בעלויות גבוהות, העדיפו טכנאים יותר מנוסים שמכירים את בעיות המחשב, הרכיבים של המחשב, ורגילים להתעסק בחיי היום יום שלהם עם מחשבי מקינטוש. הם יעשו את העבודה בצורה הטובה ביותר בלי שגיאות, בזמן הקצר יותר. הם מיומנים וניתן לסמוך עליהם. אנשים שלא התעסקו במחשבים, אנשים שמחשבי מק אינו מקצוע שלהם, ינסו לטפל במחשב ורק יגרמו לו נזק - לעיתים בלתי הפיך. 

מה ניתן לתקן במחשבי מק?

ממש כמו בכל מחשב אחר ניתן לתקן הכל, החל מהחלפת מקשים במקלדת ועד לתיקונים מורכבים בלוח האם. תיקון מחשבי מק חייב להיות מבוצע במעבדת מחשבים שיש לה ידע וניסיון. כאמור במחשבי מק ניתן לתקן מקלדת, מסך שבור, שדרוגים, החלפת סוללה, החלפת מיקרופונים ורמקולים, הוצאת נוזלים וכדומה. כמעט כל תקלה שישנה במחשבי מק ניתן לתקן. אך צריך לדעת איך להימנע מתקלות אלה, כמו לבדוק שהמשטח עליו אתם מניחים את המקבוק יה יבש וללא נוזלים מסביב כלומר שאין שתייה על יד המחשב - נוזלים יכולים להרוס לגמרי את המחשב. להבחין אם אתם שומעים קול צורם בזמן הפעלת סרטון או שיר, שימו לב שזוהי בעיה ברמקולים או במקרופונים. עבדו בזהירות עם המחשב אל תפילו אותו, אם אתם מניידים אותו ממקום למקום שיהיה סגור לגמרי גם כדי שהמסך לא יסגר וגם כדי שלא תהיה התחממות יתר.