06
ד, יול
1 פרסומים אחרונים

מה כולל טקס החינה

אירועים

הגדרות טקסט

אם לא הייתם מעולם בטקס חינה אך מעוניינים לערוך אחד כזה, מצפה לכם חוויה חדשה ומסעירה. חשוב לציין שכיום, לא רק העדות שחוגגות חינה לפי המסורת בוחרות לערוך אירוע כזה. חינה היא מנהג המאופיין אצל עדות של יוצאי צפון אפריקה כמו מרוקו, אלג'יר, תוניס ועוד. טקס החינה הוא כל כך שמח ומוצלח שזוגות רבים ממוצאים ועדות שונים בוחרים לחגוג את האירוע גם כן.

טקס חינה בעצם קיים על מנת שהמשפחה והחברים של הזוג המאושר יתנו את ברכתם לחיים מתוקים, פוריים ומלאי שפע לזוג המאושר. כל מאפייני החינה ללא יוצא מן הכלל בעצם מביאים לידי ביטוי את עקרון השפע. אם אלו התלבושות הססגוניות והעשירות, שפע האוכל והאופן בו מעוצב חלל האירוע אין זה משנה אם מתקיים בפנים או בחוץ. על מנת שזו תהיה חינה אותנטית, החלל מוכרח להיות מעוצב בהתאם. ישנן חברות הפקה לאירועי חינה המתמחות בעיצוב אירועי חינה שונים. כיום, כל אירוע חינה יכול להראות ייחודי ושונה לכל זוג וזוג אם חברת ההפקה היא מקצועית וותיקה.

איך חוגגים חינה

ובכן, טקס חינה כולל שלבים רבים אך הסדר לעריכתם משתנה בין כל זוג לזוג. חברת ההפקה תציע לכם את כל מה שאירוע חינה יכול לכלול ואתם אלו שתחליטו גם על המאפיינים וגם על הסדר בו יערכו השלבים. הנה כמה מהם:

  • ארוחה: אוכל הוא אחד המאפיינים החזקים ביותר באירוע חינה. כיוון שהרעיון הוא עקרון השפע, באירוע תוגש ארוחה מכל טוב ובהתאם למאפייני העדה. בארוחה ניתן להגיש דגים מרוקאים, בשרים, סלטים, זה נתון לבחירת הזוג.
  • מריחת החינה: חינה היא בעצם צמח ממנו מכינים עיסה ביום האירוע. העיסה היא בצבע אדמדם המזכיר אדמה ומורחים אותה על כף היד בצורה של עיגול. עיגול בעצם מזכיר את צורתו של מטבע שהוא הסמל של השפע. בדרך כלל מי שמורחת את החינה היא אישה ואף אישה פוריה ונשואה על מנת שתעביר את ברכתה אל הזוג המאושר שעומד להתחתן.
  • טקס: בחלק משלבי החינה נערך טקס מיוחד שבדרך כלל(אם רוצים) הוא נערך בתוך אוהל. בטקס עצמו ישנן חילופי מתנות כאשר הורי החתן מעניקים לכלה מתנה והורי הכלה מעניקים מתנה לחתן. מנהג זה בעצם מסמל את העובדה שהחתן עכשיו הוא חלק מהמשפחה של הכלה.
  • הילולה/מסיבה: מוזיקה ומסיבה גדולה היא חלק אינטגרלי מאירוע חינה. המוזיקה מלווה את החינה מתחילתה ועד סופה. האירוע מלווה במוזיקה מסורתית אותנטית מרוקאית או מוזיקה המאפיינת עדות אחרות בהתאם למי שחוגג את האירוע.

איך מתחילים?

אם נראה לכם שאירוע חינה מצריך ארגון מטורף, אתם צודקים. אך על דאגה, בדיוק בשביל זה ישנם אנשי מקצוע. חברת הפקה מקצועית תדאג לכל הפרטים מהגדול ועד הקטן ביותר. למה אתם מחכים, צרו קשר עם חברת הפקה מומלצת והתחילו לתכנן טקס חינה ייחודי ובלתי נשכח.